Wkłada w usta Jezusa to, czego Jezus nie powiedział. ( w dyskusji do notki Mikkera – Nowe Jeruzalem za rogiem)

 

Judasz zastosował technikę kłamstwa rodem Pawła z Tarsu. Paweł twierdził:

Ga 3

13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem8, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie.

 

W piśmie, do którego się odwołuje Paweł, nigdzie tak nie jest napisane. To jest ordynarne kłamstwo, że Jezus jest przeklęty tylko dlatego, że żydzi zawiesili Go na drzewie.

 

Judasz idzie w ślady Pawła z Tarsu i twierdzi, że:

”””Gwoli ścisłości -Jezus też przeklinał pod wpływem emocji, poczytaj święte teksty”””

 

Poprosiłem Judasza żeby zacytował wypowiedź Jezusa ale się nie doczekałem.

Pewnie bardzo chętnie by zacytował Pawła z Tarsu, który i owszem, przekleństwami rzucał na tych, którzy by śmieli kwestionować jego nauki. Judasz oficjalnie przekleństwem w moją stronę nie rzucił ale napisał coś takiego:

”””Możeś i nie piekło samo w sobie 

Ale w piekle żyjesz, piekle stworzonym specjalnie dla Ciebie...rozejrzyj się dookoła aby się o tym przekonać”””

Najbardziej podstawową sprawą jest, abyśmy wrócili do czystej nauki Jezusa. Takie techniki kłamania i fałszowania Jego nauki, nie mogą dla nas być obojętne. Przekleństwami rzuca szatan, a chcąc uwiarygodnić swoje przekleństwa, to chce w usta Jezusa takie przeklinanie włożyć.

Poczytajcie dekrety Soboru Trydenckiego. Tam takich przekleństw jest ponad sto. Przekleństwa szatana mają wzbudzać strach. To on chce się postawić w miejsce Boga i przeklina wszystkich, którzy mu się sprzeciwiają.